Sokakban felmerül a kérdés: Milyen elektromos fűtést válasszak ? Meddig érdemes infrapanelt és mikortól van szükség elektromos kazánra? A kérdés jogos, és egy laikus számára nehezen eldönthető, hiszen minden lakás egy kicsit más, de van egy pár alapvetés, ami segíti a döntést az infrapanel és az elektromos kazán között.
Milyen elektromos fűtést válasszak ? Meddig elég az infrapanel?
- Amikor csak kiegészítő, vagy ideiglenes fűtésre van szükség, akkor jó választás az infrapanel, hiszen abból elég lehet egy-egy darab, vagy akár egy hordozható típus, amit bedugsz a konnektorba és használod, amikor/ahol kell. Ez nem nagy beruházás, és egy-egy darabot rendszerint a hálózat is elbír.
- Szintén az infrapanel a jó választás 3m-nél magasabb beltér esetén, ahol a radiátoros fűtés – legyen az vizes, vagy elektromos – kevéssé célszerű, hiszen a meleg jó része felszorul a plafon alá, ahol az nem hasznosul. Itt a legjobb választás az oldalfalra helyezhető és dönthető sötétsugárzók.
- Ha nincsen szó már meglévő vizes fűtésrendszerről, akkor sokkal olcsóbb infrapaneleket vagy elektromos fűtőpaneleket választani. Ezeket a szobánként elhelyezett termosztátokkal komfortosan szabályozhatod, így pedig gazdaságosan tudod őket működtetni. Arról nem beszélve, hogy jelentős összeget takarítasz meg azzal, hogy kazánra és fűtésrendszer kiépítésre sem kell költened.
Mikor válasszak elektromos kazánt?
Az elektromos kazán képes a fűtés vizét felmelegíteni – hiszen padló- és radiátoros fűtés is egyaránt kiszolgálható vele – és – puffertartály segítségével – a HMV-t (használati meleg vizet) is biztosítani. Az elektromos kazán alkalmazása tehát feltételezi egy jól kiépített vizes fűtésrendszer meglétét.
- a) helyzet: van már a lakásban vizes fűtésrendszer, valamint villanybojler vagy átfolyós vízmelegítő biztosítja a HMV-t. Ekkor a meglevő kazán mellé egyszerűen felakasztjuk az elektromos kazánt, összekötjük a vízrendszert, és villamossági szempontból is bekötjük azt. Így gyorsan és a lakás szétrombolása nélkül át lehet állni.
- b) helyzet: van már a lakásban vizes fűtésrendszer, és a meglévő kazán biztosítja a HMV-t. Ekkor hasonlóan járunk el, mint fentebb, azzal a különbséggel, hogy a kazán mellé veszünk egy HMV puffertárolót, amit bekötünk a HMV rendszerébe. Így biztosítjuk a jól szabályozható fűtést, és a puffertartály méretéhez igazítva akár 3-4 helyen is lehet egyszerre meleg vizet engedni.
A fenti esetben a tapasztalatunk szerint 3-4 helység felett már olcsóbb az elektromos kazán kiépítése, mint megvásárolni a sok infrapanelt. Az elektromos kazán felszerelésének munkadíja 1 egység, az infrapaneleké pedig több egység. A megtápláló elektromos vezetéket is az elektromos kazánhoz egyszer, az infrapaneleknél pedig mindhez oda kell vezetni.
További kérdéseiddel fordulj hozzánk bizalommal, szívesen adunk tanácsot, és segítünk kiválasztani az igényeidnek leginkább megfelelő terméket. Gyere el hozzánk bemutatótermünkbe, ahol nem csak megnézheted, de működés közben is láthatod a fűtőberendezéseket.
Többet akarsz tudni az elektromos fűtésekről?
Kérlek iratkozz fel tanulmánysorozatunkra, és azonnal aktuális információk birtokába kerülsz!