Egy infrapanel felszerelése nem atomfizika, de azért javasoljuk villanyszerelő segítségét kérni a munkához. Az ország több területén tudunk ebben segíteni. Ám ha valaki mégis úgy dönt, hogy szakember segítsége nélkül szeretné felszerelni, akkor az alábbi tényezőket feltétlenül vegye figyelembe.
- Az infrapanelek súlya nem több, mint néhány kilogramm, így könnyű azokat rögzíteni, a rajtuk levő fülek segítségével közvetlenül, vagy huzalok segítségével a mennyezeten vagy az oldalfalon.
- Az infrapaneleket lehetőleg egyenletesen osszuk el úgy, mintha világítást helyeznénk el és azt szeretnénk, hogy mindenhol egyforma világosság legyen.
- Alapszabály, hogy a plafonon a infrapanelek egymástól való távolsága ne legyen nagyobb, mint a panel járófelülettől való távolsága.
- Ha az infrapanel olyan helyre kerül, ahol egy személy hosszabb ideig ül (pl. étkező), akkor ne legyen közelebb az illető fejéhez, mint másfél méter.
- Az infrapanelek termosztáttal ki-be kapcsolhatóak, termosztátot helységenként célszerű elhelyezni, de csak akkor, ha az infrafűtést teljes értékű fűtésként használjuk.
Érvek az infrafűtés mellett
Az infrafűtéssel jelentős összeget spórolhatunk meg havi/éves szinten, és ezt nem csak én mondom, hanem számok is bizonyítják. Például bőrhőmérsékletet diagramok alapján is meg lehet határozni a levegő hőmérséklet függvényében.
A diagram alapján megállapítható, hogy azonos léghőmérséklet mellett, ha a zárt térben konvekciós fűtés helyett sugárzó fűtést alkalmazunk, akkor a térben tartózkodó egyének bőrhőmérséklete nagyobb lesz. Ennek megfelelően azonos hőérzet eléréséhez kisebb léghőmérséklet is elegendő, ha sugárzó fűtést alkalmazunk. Tehát úgy érünk el energiamegtakarítást, hogy a hőérzet megfelelő marad.
Ez az állítás sugárzó fűtések alkalmazásakor az operatív hőmérséklet számításával is bizonyítható. Példával szemléltetve: lakószobára vonatkoztatva, ahol padlófűtést és falfűtést is alkalmazunk, az operatív hőmérséklet számításával megállapíthatjuk, hogy a helyiségben kialakuló sugárzásos hőmérséklet tks=23,63°C. Ez azt jelenti, hogy a belső léghőmérsékletet 1,5°C-kal csökkentve megtartjuk a méretezési 22°C operatív hőmérsékletet. (felületi hőmérsékletek: padló hőmérséklet 24,8°C, fal hőmérséklet 30°C, ablak 18,3°C).
Ez szemlélteti, hogy a felületfűtés alkalmazásával nem csak a komfort növelhető, de a helyiség belső hőmérsékletét is csökkenthetjük, ami mérsékli a szoba filtrációs hőveszteségét.
Vannak még kérdéseid?
Lépj be privát Facebook-csoportunkba, ahol hiteles forrásból származó cikkeket, blogbejegyzéseket olvashatsz az elektromos fűtésekről, de emellett szívesen állunk rendelkezésedre telefonon vagy e-mailben is. Ha szeretnél kipróbálni a termékeinket, akkor látogass el bemutatótermünkbe, ahol működés közben figyelheted meg az egyes elektromos fűtési típusokat.
Többet akarsz tudni az elektromos fűtésekről?
Kérlek iratkozz fel tanulmánysorozatunkra, és azonnal aktuális információk birtokába kerülsz!