Infrapanel telepítés – Mennyire körülményes?
A kérdés nagyon fontos, hiszen senki nem akarja újjáépíteni a házát, mert változtatni kíván a fűtésrendszerén. Szerencsére azonban az infrafűtés esetében nincs miért aggódni, ugyanis a kiépítése pofonegyszerű. De azért természetesen érdemes pár dologra odafigyelni…..
A fűtőpaneleket jellemzően a helyiség mennyezetén, egyenletesen elosztva a hőveszteséget és az esztétikát szem előtt tartva kell felfogatni. A fűtőpaneleket általában csavarokkal lehet akár a plafonra, akár gipszkartonra rögzíteni, de vannak 60 x 60 cm-es kimondottan álmennyezetbe illeszthető méretek is. A rejtett felfogató egységek a panelekkel együtt kerülnek kiszállításra.
A fűtőpanelek beüzemeléséhez nincs szüksége másra, mint elektromosságra, hiszen a panelek az elektromos hálózathoz a gyárilag beépített vezetékkel kapcsolódnak. A vezetékezés lehet süllyesztett vagy csatornázott szerelés. A fűtőlap megtáplálásához 3×1 mm2 hajlékony rézvezeték javasolt.
Az infrapanel maximális hatásának elérése érdekében fontos azokat úgy elhelyezni, hogy a személyek által leggyakrabban használt terület lehetőleg merőlegesen a fűtőtest alatt legyen. Ugye, hogy az infrapanel telepítés nem atomfizika? Ez az egyik érvem, ami mellette szól, hogy egyáltalán nem bonyolult üzembe helyezni. Most pedig jöjjön még további néhány dolgot, amit tudni kell, ha azt szeretnéd, hogy az infrapanel a lehető leghatékonyabban működjön. https://czinege.hu/infrapanel/
3+1 fontos szempont, amit figyelembe kell venni a telepítésnél
1. Hatósugár
Az infrapanelek a hőt gyakorlatilag úgy sugározzák, mint a lámpák a fényt, tehát van egyfajta hatósugaruk. Ezt a telepítésnél feltétlenül figyelembe kell venni!
2. Szabályozhatóság
Az oldalfali panelek 230 V hálózati feszültséget igényelnek. Elhelyezésüket speciális tartókonzolok segítik, szabályzásukról pedig egy egyszerűen kezelhető termosztáttal gondoskodhatunk, melyeket megtalálsz a kínálatunkban. Célszerű minél kisebb kapcsolási hiszterézissel rendelkező (0,1-0,2°C) szabályzót alkalmazni, mert ez biztosítja a fűtőpanelek ki és bekapcsolása során fellépő legkisebb felületi hőmérsékletkülönbséget.
Alkalmazásukkal az egyes helyiségek hőmérséklete külön-külön állíthatók és programozhatók. A programozás, lehet egyedi, vagy központosított. Sőt a XXI. század kihívásainak megfelelően ma már akár távolról is vezérelhető egy mobiltelefon segítségével. Ily módon például elég küldeni egy SMS-t a munkahelyedről, és mikor hazaérsz, kellemes meleg fogad majd. Így érhetjük el a maximális hatékonyság melletti leggazdaságosabb üzemeltetést.
3. Távolság
Az elhelyezés során figyelembe kell venni, hogy a panelek egymáshoz viszonyított távolsága ne legyen nagyobb a panel és a talaj közötti távolságnál. Ez biztosítja, hogy a sugárzási szögnek megfelelően teljesen lefedje a területet. Ritkábban használt helyiségeknél a hőigény alacsonyabb lehet, így a paneleket távolabb is helyezhetjük egymástól.
+1: Telepítési költség és ár-érték arány
Érdemes fontolóra venni azt a tényt is, hogy az infrapanelek telepítése lényegesen kevesebből jön ki, mint például egy gázfűtés kiépítése. Így az ezen megtakarított pénzt nyugodtan félreteheted egy családi nyaralásra. Arról nem beszélve, hogy az infrafűtés az állatokat sem zavarja. Honnan tudom ezt? Leteszteltük. Ha még tovább olvasnál, akkor íme 10 indok, amiért az infrafűtés az okos otthontervezők egyik legjobb megoldása.
Vannak még kérdéseid?
Lépj be privát Facebook-csoportunkba, ahol hiteles forrásból származó cikkeket, blogbejegyzéseket olvashatsz az elektromos fűtésekről, de emellett szívesen állunk rendelkezésedre telefonon vagy e-mailben is. Ha szeretnéd kipróbálni termékeinket, látogass el bemutatótermünkbe, ahol működés közben figyelheted meg az egyes elektromos fűtési típusokat. Szeretnél ajánlatot kérni, de nem tudod, melyik elektromos fűtési mód lenne számodra a legjobb megoldás? Ebben is segítünk.