Hővisszanyerős szellőztető rendszer
A hővisszanyerős szellőztető rendszer télen is friss levegőt biztosít, energiatakarékosan. Spórolni szeretnél? Válaszd a hővisszanyerős szellőztető rendszert!
Jobb beltéri levegő-minőség, frisslevegő-ellátás az ablaknyitással együtt járó hőveszteség nélkül. A lakás bármely pontján. A hővisszanyerős szellőztető rendszer a modern, gazdaságos megoldást kínálja.
Mi a hővisszanyerős szellőztető?

Zehnder ComfoAir 180 Luxe hővisszanyerős szellőztető
A hővisszanyerős szellőztető rendszer egyesíti a komfortos és az energiatakarékos szellőztetést. Úgy teszi lehetővé a beltér frisslevegő ellátását, hogy közben minimalizálja a hőveszteséget. Ez energiamegtakarítást, illetve kényelmi faktor növekedést is eredményez otthonodban. Úgy tudsz szellőztetni, hogy közben nem érzed a beáramló hűvöset.
A hővisszanyerős szellőztető rendszerek tökéletesen alkalmasak felújításra, illetve új építésű lakóingatlanokba is. Hermetikusan szigetelt épületek esetén – a fűtés és hőszigetelés függvényében – már elő van írva a lakótér szellőztetés, mert csak ezzel lehet biztosítani a megfelelő légcserét.
A hővisszanyerős szellőztető működése
Otthonunkban vagy a munkahelyünkön, a hővisszanyerős szellőztető képes gondoskodni a friss és egészséges levegőutánpótlásról. A hővisszanyerős szellőztető rendszer alkalmazásával az elhasznált levegő hőtartalmát használja fel a kintről beáramló hideg levegő felmelegítéséhez. Mindezt automatikusan végzi, a felhasználónak nincs teendője, csak élvezni kell a tiszta, friss, egészséges levegőt.
A hővisszanyerős szellőztető a hőcseréléstől többre is képes! Kiszűri és nem engedi be a házba a levegőben található port és polleneket, ami segítség az allergiában szenvedőknek, de segítség a lakás tisztántartásában is.
A hővisszanyerős szellőztető működése kétféleképpen valósulhat meg. Központi, illetve egyhelyiséges (decentrális) szellőztető rendszerrel. A központi hővisszanyerős szellőztető rendszer akár szerteágazó légcsatornákon keresztül végzi a szellőztetést. Ezek a csatornák a külső légteret és a helyiségeket kötik össze a központi szellőztetőn keresztül.
A hővisszanyerős szellőztető működésének alapja, hogy a meleg levegő hőjét a hővisszanyerő gépben átadja a kintről érkező hűvösebb levegőnek. Az így felmelegített friss levegő áramlik be a lakótérbe. Fontos megjegyezni, hogy a hővisszanyerős szellőztető rendszer nyáron is hatékonyan működik. Ebben az időszakban az elhasznált, meleg levegőt vezetjük ki, míg a hűvösebb, tiszta friss levegőt vezetjük be a lakótérbe.
A működési el mind a központi, mind a decentrális hővisszanyerős szellőztető működésére érvényes. A különbség mindössze az, hogy az egyhelyiséges változat esetében csakis arra helyiségre koncentrálódik a légcsere, míg a központi szellőztető esetén, a teljes lakásban élvezhetjük a friss levegőt.
A hővisszanyerős szellőztető előnyei
A hővisszanyerős szellőztető előnye a friss, tiszta és egészséges levegő felesleges kiadások és kényelmetlenségek nélkül. Ugyanakkor a hővisszanyerős szellőztető az egészséges helyiségklíma mellett a lakóházak épületszerkezetének értékállóságáról is gondoskodik, hiszen képes meggátolni a penészgombák elszaporodását. A szellőztető integrált páratartalom érzékelővel rendelkezik, így egész télen élvezhetjük a kellemes beltéri levegőt anélkül, hogy ehhez ablakot kellene nyitni. Ez pedig energiamegtakarítást jelent.
A hővisszanyerős szellőztető főbb előnyei:
-
- előmelegített, friss levegő folyamatosan a lakásban
- egyszerű szerelés, gyors üzembe helyezés
- minimális fogyasztás, olcsó üzemeltetés
- bárhova beépíthető (fürdő, konyha, nappali, háló stb.)
- egyszerű szervizelhetőség
- pollenszűrés és páratartalom figyelés lehetősége
- passzív házakra alkalmas minősítés
- por- és pollenszűréssel segít az allergiában szenvedőknek
A hővisszanyerős szellőztető elhelyezése
A hővisszanyerős szellőztető rendszer kiépítése és beüzemelése egyaránt szakmai feladat. A szellőztető helyes működése kihatással lehet a közérzetünkre, a ház használhatóságára, végső soron az egészégi állapotunkra. Ennek megfelelően a hővisszanyerős szellőztető elhelyezését alaposan meg kell tervezni. Fel kell mérni a lakás használati szokásait, az ott tartózkodók számát, napi rutinját. Mindenképpen javasolt szakember segítséget kérni már a tervezési fázisban.
A hővisszanyerős szellőztető elhelyezése nem kizárólag a hővisszanyerő gépre korlátozódik. Figyelembe kell venni a légcsatorna hálózat kialakítását, gondolni kell a beömlő és elszívó nyílások elhelyezésére, akárcsak a hangcsillapító idomokra.
Egy tapasztalt szakember gyorsan és megalapozottan fog javaslatokat adni, amely a hővisszanyerős szellőztető rendszer üzemeltetése során, a hétköznapokban pozitívan szolgálja majd a kényelmünket.
Különféle hővisszanyerős szellőztető típusok
Mint a fentiekből is jól látszik, a hővisszanyerős szellőztető típusok két nagy csoportra oszthatók abból a szempontból, hogy egy helyiséget (decentrális) vagy több helyiséget (központi) szeretnénk friss levegővel ellátni. Mindkét típusnak megvannak az előnyei, melyet választáskor a felhasználási hely függvényében érdemes meghatározni.
A fő típusokon belül léteznek különféle variációk is. Vannak olyan hővisszanyerős szellőztető rendszerek, amelyek egy légcsatornában oldják meg a meleglevegő-elszívást és a friss levegő befújást, míg más rendszerek elkülönülő csatornákat használnak erre.
A hővisszanyerős szellőztető rendszer kialakítása meglehetősen komplex, így mindenképpen szakember segítsége javasolt. Ha már megvolt a konzultáció és pontosan tudod, hogy mit keresel, válassz hővisszanyerős szellőztetőt a kínálatunkból.