Modern, trendi és hatékony elektromos fűtőpanalek
Energiatakarékos hordozható és telepített elektromos fűtőpanel, többféle színben, teljesítményben, akár beépített termosztáttal és WiFi-s vezérléssel. Modern, trendi és hatékony. Gyors felfűtés, egyszerű telepíthetőség, tiszta, gondozásmentes működés.
Az elektromos fűtőpanel az egyszerűséget és a mobilitást kínálja a kényelemmel és a praktikussággal karöltve. Válasszon elektromos fűtőpanelt!
Mi az elektromos fűtőpanel?
Valójában az elektromos fűtőpanel működési elve nagyon hasonlít egy vizes radiátorra vagy egy gázkonvektorra, csak ez elektromos árammal működik. Ugyanakkor az elektromos fűtőpanel jelentősen különbözik is a hagyományos radiátortól vagy konvektortól, hiszen a működéséhez csakis elektromos áramra van szükség. Ezzel egyből el is felejthetjük a fűtési vízvezetékeket vagy a szabadba nyíló kéményeket, füstkivezetőket. Az elektromos fűtőpanelt mindössze az elektromos hálózathoz kell csatlakoztatni és máris képes ellátni a funkcióját. Nincs szükségünk engedélyekre vagy drága szakemberekre.
Az elektromos fűtőpanel tehát egy elektromos radiátor, illetve attól kicsit több. A radiátorhoz hasonlóan az elektromos fűtőpanel is a környezetének levegőjét melegíti fel, majd a konvekciós légáramlásoknak köszönhetően átmelegíti az egész helyiséget. Mindezek mellett az elektromos fűtőpanel sugározza is magából a hőt. Környezetében nem csak fölötte, de vele egymagasságban is jól érezhető a magasabb hőmérséklet. Így, az elektromos fűtőpanel használatával nő a helyiség fűtési komfortja, illetve további előnyökkel is rendelkezik, de ezeket alább mutatjuk be.
Az elektromos fűtőpanel működése
Mint az összes elektromos fűtőegységnél, a fűtőpanelnél is elektromos áramra van szükség az üzemeltetéshez. Az elektromos áram hatására a fűtőpanel felmelegszik és a hőt átadja a panelen található hővezetőknek. Ezek a hővezetők felmelegítik a köztük található levegőt, amely a fizikai törvényszerűségek alapján felemelkedik. A meleg levegő helyére hidegebb levegő áramlik, melyet az elektromos fűtőpanel szintén felmelegít. Ez a folyamat mindaddig tart, amíg az elektromos fűtőpanelt ki nem kapcsoljuk.
Az elektromos fűtés a kényelemről szól, így persze az elektromos fűtőpanel ki-be kapcsolását is lehet automatizálni. Mégpedig egy egyszerű, jól ismert termosztáttal. A termosztát képes gyorsan és hatékonyan vezérelni az elektromos fűtőpanelt.
Az elektromos fűtőpanel előnyei
Fő előnye abban rejlik az elektromos fűtőpaneleknek, hogy gyorsan telepíthetők. A gyors alatt nem csak azt az időt értem, amíg felrögzítjük a falra, hanem az elgondolástól a használatbavételig eltelt időre gondolok. Az elektromos fűtőpanelekhez ugyanis nincs szükség engedélyeztetésre. Nincs szükség fűtési hálózat kiépítésére, valamint az elektromos fűtőpanelnek nincs szüksége kéményre vagy szellőzőre. Megvesszük, haza visszük, bedugjuk a konnektorba és használjuk. Ennyi.
A hagyományos radiátorok egy bizonyos hőfokon üzemelnek, majd a kívánt hőmérsékletet elérve kikapcsolnak. Ezzel szemben az elektromos fűtőpanelek teljesítménye általában szabályozható. Képesek kisebb vagy nagyobb teljesítményen is üzemelni, ahogy a beállított komfort, illetve a gazdaságos működés megkívánja.
Léteznek termosztáttal és/vagy WiFi-vel felszerelt elektromos fűtőpanelek is. Ezeknél egyszerűen szabályozhatjuk a fűtést, akár egy helyiségen belül is eltérő értékekre. A termosztát a hagyományos kényelmet, míg a WiFi a modern előnyöket biztosítja az elektromos fűtőpanelhez.
Nem feltétlen csak az elektromos fűtőpanel előnye, de itt
is ki kell emelni a gazdaságos működést. Az elektromos fűtőpanel esetében ugyanis gyors a felmelegedés, valamint gyors a leállás is, így képes gyorsan reagálni a vezérlés utasításaira. Ez egy jobb termosztáttal összekapcsolva (sok elektromos fűtőpanel beépített termosztáttal rendelkezik), képes nagyon precízen, pár tizedfok eltéréssel tartani a kívánt hőmérsékletet. Az elektromos fűtőpanel esetében így minimális a tehetetlenségi idő, elkerülhető a helyiség kihűlése vagy éppen túlfűtése. Ez pedig gazdaságos üzemeltetést, gyakorlatilag pénzspórolást jelent.
Nem annyira technika, inkább marketing, de az előnyök között kell megemlítenünk, hogy az elektromos fűtőpanelekhez különféle kiegészítők kaphatók. Ilyen pl. a törölközőtartó vagy a görgővel ellátott lábak.
Az elektromos fűtőpanel elhelyezése
Az elektromos fűtőpanel elhelyezése a hagyományos radiátorok elhelyezéséhez hasonló. Általában a legelőnyösebb, ha az elektromos fűtőpanelt az ablak alatt szereljük fel a falra. Így „hőfüggönyt” képez, a hidegebb levegő kevésbé lesz hatással a helyiségre.
A falra történő felszerelés is egyszerű, hiszen ezek az elektromos fűtőpanelek aránylag könnyűek. Mindössze az elektromos fűtőpanel gyártója által előírt távolságokat szükséges betartani a hatékony konvekciós légáramlásos működés érdekében.
A fentiek figyelembevételével szinte bárhol szabadon elhelyezhetjük az elektromos fűtőpanelünket, ahol van elektromos csatlakozási lehetőség.
Ugyanakkor létezik hordozható fűtőpanel is, amely általában valamiféle állvánnyal kerül forgalomba. Az állvány segítségével az elektromos fűtőpanel még mobilisabb eszközzé válik.
Még egy jótanács az elektromos fűtőpanel elhelyezéséhez. Érdemes az elektromos szolgáltatónál igényelni a három fázist, és felosztani a házat ezek között, figyelembe véve a fűtési energiától eltérő elektromos igényeket is.
Különféle elektromos fűtőpanel típusok
Nagyon népes család, számtalan elektromos fűtőpanel típus létezik. Mint az előzőekből láttuk van falra szerelhető, de van hordozható változat is. A méreteiket és alakjukat tekintve is többféle elektromos fűtőpanel van forgalomban. Akárcsak teljesítményben. Az elektromos fűtőpanelek pár száz watt fűtőteljesítménytől akár több ezer watt teljesítményig rendelhetők. Ezeknek a variációknak köszönhetően kiválaszthatjuk a számunkra legideálisabb alakot és teljesítményt egyaránt.
És itt még nem ért véget a típusok sora, hiszen a változatokat tovább bővíti az elektromos fűtőpanel színe és felületének kialakítása. Létezik fehér és fekete, sima és rapcsos felületű, akárcsak piros színű vagy mészkő felületű panel egyaránt. Ezek mindegyike kizárólagosan az esztétikus illeszkedést hivatott szolgálni, a teljesítményre nincsenek hatással.
A vezérlést tekintve az elektromos fűtőpanel típusok szintén több csoportra oszthatók. A legegyszerűbbek általában termosztát nélküliek, de már ezek is elektronikus vezérléssel automatikusan szabályozzák a leadott teljesítményt. A komolyabb elektromos fűtőpanelek ár beépített termosztáttal, esetleg időzítővel is rendelkeznek. Jelen pillanatban a legmagasabb komfortot a termosztáttal, időzítővel ellátott, WiFi-s távszabályzó lehetőség kínálja. Ebben az esetben minden elektromos fűtőpanelt külön vezérelhetünk kényelmi szempontjaink alapján.